Niedźwiedzie naprawdę kochają miód

4 maja 2021

 

Dobry weekend pszczół?! W Hive HQ sadziliśmy cebulki, a wiosna już prawie nadeszła! Wraz z naszymi przepisami na miodowe hacki chcemy również zbadać niektóre z wielu "miodowych mitów" krążących wokół. Od tego, co Tutanchamon jadł na swoim toście do pochodzenia słowa "miesiąc miodowy" - przyniesiemy Wam odpowiedzi! Dziś sprawdzamy, dlaczego niedźwiedzie zawsze mają opinię "złodziei miodu". Czy to tylko urocza historyjka o naszym starym przyjacielu Kubusiu Puchatku, czy też te straszne bestie są naprawdę wrogiem pszczoły miodnej? Wydaje się, że to niepewny temat na bloga? Bear with us ... (w przyszłym tygodniu możesz dostać "ptaki i pszczoły"!)

Kubuś Puchatek.

Historie Milne'a są brytyjskim ulubieńcem (większość z nas, pszczół, dorastała czytając / mając je przeczytane nam i przywołują one wspaniałe wspomnienia!) Tak czy inaczej, uroczy miś Puchatek wyraźnie lubi miód. W rzeczywistości, istnieje cała piosenka napisana o jego miłości do tego złotego produktu! Nosi ona tytuł The Honey Song (jeśli nie słyszeliście tej piosenki, musicie jej posłuchać - link poniżej :-)

A teraz, wracając do poważnego BUZZness. Kubuś uwielbia miód. Ale co z prawdziwymi niedźwiedziami? A jeśli tak, to dlaczego?

niedźwiedź

Cóż, zrobiliśmy trochę badań. I jesteśmy raczej zdumieni naszymi odkryciami! Można śmiało powiedzieć, że niedźwiedzie lubią miód, ale w przeciwieństwie do Misia Puchatka, prawdziwe niedźwiedzie jedzą nie tylko miód. Niedźwiedzie są znane z tego, że atakują ule i gniazda pszczół, zjadając nie tylko miód, ale także pszczoły znajdujące się w środku, eeeeek! OK - wiemy, wiemy, to tylko natura robi swoje, nie możemy się za to denerwować na niedźwiedzie! Najwyraźniej niedźwiedzie generalnie żyją na diecie składającej się z orzechów i dzikich jagód, więc czasami lubią ją trochę urozmaicić miodem (trochę jak w diecie 5:2). A jedzenie pszczół jest dla niedźwiedzi dobrym źródłem białka i tłuszczów.

Na szczęście w Lancashire nie ma zbyt wielu niedźwiedzi, więc pszczoły Pa Harpera powinny być w porządku (zobacz ostatnie aktualizacje Pa Harpera tutaj). Ale dajmy niedźwiedziom szansę, wydaje się, że miś Puchatek stara się poprawić tę złą opinię, jaką niedźwiedzie zdobywają w świecie pszczół... współpracuje teraz z Brytyjskim Stowarzyszeniem Pszczelarzy (BBKA) w ich kampaniach na rzecz ratowania pszczół (nie ma mowy!!). Tak, Puchatek ma nawet swój własny przewodnik, aby pomóc uratować pszczoły. Nie mogliśmy się oprzeć, żeby się nim nie podzielić. (więcej wskazówek Just Bee o tym, jak możesz pomóc pszczołom w przyszłym tygodniu...)

Jeśli zobaczycie jakieś niedźwiedzie lub pszczoły, dajcie nam znać. Uwielbiamy zdjęcia. Chętnie usłyszymy też historie związane z niedźwiedziami i pszczołami... Skontaktuj się z nami wysyłając maila na adres thehive@justbeedrinks.co.uk lub oznaczając @justbeedrinks w mediach społecznościowych. I prosimy o przesyłanie nam swoich wspaniałych ilustracji pszczół - ostatnio nadesłano nam kilka niewiarygodnych prac ręcznych i w ramach podziękowania wyślemy naszym faworytom pudełko Just Bee!

Autor

Mariusz Różański

Redakcja zdrowapierzga.pl

To może Cię zainteresować