Pyłek pszczeli – jak jeść?

5 września 2017

Można zjeść pyłek przed jedzeniem, dodać do koktajlu, musli czy jogurtu. Pyłek pszczeli w smaku jest delikatniejszy niż pierzga, która ma posmak propolisu. Otoczka celulozowa będzie zabezpieczać pyłek przed patogenami i jednocześnie utrudnia przyswajanie przez organizm. Aby pyłek miał lepszą przyswajalność warto sięgnąć po niego w formie mikronizowanej.

Wystarczy zmielić granulki w młynku do kawy. Zaleca się przyjmować go przez około 60 dni. Jeśli ma być stosowany zapobiegawczo dla wzmocnienia organizmu wystarczy jedna łyżeczka dziennie. Warto podkreślić, że ta jedna łyżeczka dziennie to miesiąc pracy jednej pszczoły liczą 8 godzin dziennie. Każda kuleczka ma ponad 2 mln ziarenek pyłku kwiatowego.

Pyłek pszczeli jak warto podkreślić jest to bardzo cenny i zdrowy pokarm, jednak osoby, które są uczulone na produkty pszczele powinny przy nim zachowywać szczególną ostrożność.

Dostępność pyłku pszczelego

Gdzie będzie można kupić pyłek pszczeli?

Obecnie pyłek pszczeli jest już całkiem dobrze dostępny w sklepach ze zdrową żywnością, aptekach czy też bezpośrednio u pszczelarzy. Warto go poszukać go między innymi u pszczelarzy z terenów, które nie są szczególnie uprzemysłowione, gdzie mamy bardzo dużą ilość lasów. Między innymi świetnym momentem na kupno może być tak zwane Kurpiowskie Miodobranie, to takie wydarzenie, w trakcie którego można kupić miód bezpośrednio u pszczelarza. To właśnie na wiele osób w takich miejscach w ogóle pierwszy raz spotyka się z pierzgą. Pierzga jest również sprzedawana coraz częściej w takiej formie, w której zmieszana zostaje z miodem i również cieszy się sporą popularnością.

Pyłek pszczeli to taki produkt, o którym już dość często się mówi. Znany jest praktycznie przez każdego, natomiast słowo pierzga jest dla wielu osób zupełnie nowe, obce. Okazuje się, że szkoda, iż tak się dzieje, ponieważ pierzga jest jeszcze cenniejsza niż pyłek i na pewno warto będzie na nią postawić. Ma ona masę witamin, mikro oraz makroelementów o pozytywnym wpływie na cały organizm człowieka, dlatego warto go przyjmować.

Autor

Piotr Nosek

Redakcja zdrowapierzga.pl

To może Cię zainteresować