3 zastosowania miodu dla urody

31 maja 2021

Witajcie pszczoły i szczęśliwego ostatniego dnia lipca Czuję, że ten miesiąc przeleciał szybciej niż pszczoła na łące kwiatów. W zeszłym tygodniu schroniliśmy się przed sporadycznymi letnimi burzami (sprawdźcie tę aliterację...) i znaleźliśmy nowe sposoby na wykorzystanie naszego ulubionego złotego składnika... dodaliśmy odrobinę do naszej popołudniowej filiżanki, wymyśliliśmy wiele pysznych smakołyków i użyliśmy go również na naszą skórę. Tak, to prawda - używamy miodu w naszych BEEuty rutynowych zabiegach. I chłopaki, to nie jest tylko dla dziewczyn. Mamy kilka wspaniałych, całkowicie naturalnych sposobów na odświeżenie skóry i leczenie plam i trądziku. Miód, pełen minerałów, witamin, przeciwutleniaczy i naturalnych enzymów, jest doskonałym produktem, który możesz stosować na swoim ciele - kliknij poniżej, aby poznać nasze 3 najlepsze wskazówki dotyczące pięknej skóry. Uwaga na to, jakiego miodu używać: Kiedy używamy miodu na skórę, wolimy używać miodu surowego (nie był gotowany ani podgrzewany w procesie produkcji). Surowy miód ma większe właściwości antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybiczne, co oznacza, że lepiej działa na Twoją skórę i jest doskonały dla każdego rodzaju skóry i stanu. Surowy miód możesz znaleźć w większych supermarketach lub na lokalnym targu rolniczym. Eco eksfoliator - aby pozbyć się martwych komórek skóry i pozostawić Twoją twarz uczucie oh tak gładkie!

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, surowy miód ma właściwości antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybiczne, dlatego też zmniejsza stan zapalny i jednocześnie nawilża skórę. W tym przepisie, łączymy miód z brązowym cukrem, ponieważ kryształki cukru stanowią doskonały naturalny peeling! Cukier jest również źródłem kwasu glikolowego, który pobudza produkcję nowych komórek i rozbija białka, które utrzymują martwe komórki na skórze. Aby zrobić swój własny, przyjazny dla środowiska peeling, zmieszaj ze sobą 1 łyżkę surowego miodu, 1 łyżkę brązowego cukru i 1/2 łyżeczki świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Delikatnie wmasuj pastę w skórę i pozostaw na 5-10 minut (powstrzymując się od zlizywania jej!). Spłucz dobrze ciepłą wodą i wilgotną ściereczką, a następnie nawilż. Nie zaprzeczamy, że ta pasta jest trochę lepka, ale obiecujemy, że jest tego warta dla BEZBŁĘDNIE gładkiej skóry! Pomoc na trądzik Nie ignorujmy pszczelich dowodów - liczne badania kliniczne wykazały, że miód jest skutecznym środkiem antybakteryjnym. Oznacza to, że świetnie sprawdza się w leczeniu trądziku.

Lekarstwo na ten jest całkiem proste. Wystarczy nanieść niewielką ilość surowego miodu na plamę lub plamy za pomocą patyczka kosmetycznego. Aby uzyskać dodatkowy efekt, spróbuj zmieszać surowy miód z odrobiną olejku z drzewa herbacianego, innego wspaniałego naturalnego składnika antybakteryjnego! Możesz to zrobić przed snem, ale zalecamy, abyś najpierw zmyła miód, w przeciwnym razie Twoja poduszka może stać się nieco lepka!!! Naturalne maseczki do twarzy Kilka miesięcy temu podzieliłyśmy się dwiema naszymi ulubionymi domowymi maseczkami do twarzy, jedną dla skóry suchej - naszą maseczką nawilżającą, a drugą dla skóry wrażliwej - naszą maseczką antyoksydacyjną. Miód jest naturalnym humektantem, czyli substancją, która zmniejsza utratę wilgoci poprzez przyciąganie wilgoci z powietrza do skóry i zatrzymywanie jej w celu długotrwałego nawilżenia. Połącz to z kilkoma naszymi ulubionymi naturalnymi składnikami i mamy super BEElicious maseczki. Kto w ogóle potrzebuje kosmetyków z wyższej półki?! Aby zapoznać się z przepisami, kliknij tutaj: Co sądzicie pszczoły? Czy próbowałaś używać miodu w swojej rutynie pielęgnacyjnej? Czy to pomogło? Chętnie dowiemy się, jak sobie radzisz z tymi wskazówkami, komentując je poniżej lub oznaczając nas na naszych profilach społecznościowych @justbee.honey. Aha i zapomnieliśmy wspomnieć, że wszystko jest jadalne, więc technicznie rzecz biorąc możesz to wszystko zlizać, jeśli dopadnie Cię głód lol! Miłego pierwszego tygodnia sierpnia dla pszczół!

Autor

Mariusz Różański

Redakcja zdrowapierzga.pl

To może Cię zainteresować