5 niezbędnych pędzli do makijażu

23 czerwca 2022

Przewodnik po 5 pędzlach do makijażu, które musisz miećBy
Carla Snuggs

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się wejść do swojego ulubionego sklepu z kosmetykami, rozejrzeć się za różnymi pędzlami do makijażu i poczuć się przytłoczona? Jest tak wiele pędzli do makijażu o różnym przeznaczeniu, że może to być nieco mylące. Nie obawiaj się: Posh Beauty Blog zapytał Maggie Cruz, dyrektor Marinello Schools of Beauty, kampus Lomita, jakie pędzle do makijażu są niezbędne. Maggie jest doświadczoną profesjonalistką z ponad 40-letnim doświadczeniem w branży kosmetycznej w rejonie Los Angeles, więc Maggie była idealnym wyborem. Oto 5 niezbędnych pędzli do makijażu i ich zastosowanie według Maggie Cruz:

Pędzel do eyelinera

Zobacz pełnowymiarowy

Do eyelinera, czy to w płynie, żelu czy pudrze, niezbędny jest skośny pędzelek do eyelinera. Jest on mały i idealny do nakładania kreski tuż przy powiece, a także do dodawania skrzydełek, jeśli masz taką ochotę! W przypadku eyelinera w płynie lub żelu, wystarczy nałożyć niewielką ilość na pędzelek, nanieść kreskę od środka powieki i podążać za linią powieki aż po same końce. Jeżeli jesteś fanką nowego stylu "winged" liner look, możesz przedłużyć go poza powiekę, wykonując ruch w górę! Przy użyciu pudru, którym może być cień do powiek, który lubisz w kolorze czarnym, brązowym lub w innym kolorze, nałóż jego niewielką ilość na pędzel i delikatnie wklep, aby usunąć nadmiar, a następnie delikatnie nałóż go na powiekę w ten sam sposób. Nie możesz jednak używać pudru tak jak ołówka lub pędzla, musisz dokładnie wklepać go w każde miejsce, w którym chcesz go nałożyć. Ulubionym pędzlem Maggie do linera jest skośny pędzel do eyelinera firmy MAC.

Pędzel do cieni do powiek

Zobacz pełnowymiarowy

Skośny pędzel do cieni do powiek jest idealny do nakładania cieni, które są cięższe bliżej powieki, a następnie rozprowadzają się na łuku brwiowym. Ten pędzel wykona za Ciebie dużą część pracy związanej z blendowaniem. "Uwielbiam skośny pędzel do cieni z Sephory; świetnie nadaje się do przydymionych oczu! Do większości moich makijaży używam w sumie trzech cieni: jasnego cienia bazowego, który nakładam na całą powiekę i aż do łuku brwiowego" - mówi Maggie. Następnie Maggie nakłada jaśniejszy cień na powiekę za pomocą pędzla do blendowania lub rozcierania, a ciemniejszy kolor w załamaniu powieki za pomocą skośnego pędzla do cieni. Pędzel ten nakłada najciemniejszy kolor w załamaniu powieki i w naturalny sposób rozjaśnia go nad łukiem brwiowym, dzięki czemu większość czynności związanych z blendowaniem wykonasz tym małym, poręcznym pędzelkiem!

Pędzel do pudru

Zobacz pełny rozmiar

Pędzel kabuki jest niezbędny dla każdego wizażysty! Jest niezbędny do nakładania pudru, bronzera lub półprzezroczystego rozświetlacza. Jeśli używasz tylko jednego pędzla do twarzy, to musi to być właśnie ten. Maggie lubi pędzle kabuki w Coastal Scents, są niedrogie i świetnej jakości! Jest jak mały, krótki pędzel do pudru i jest niezbędny do uzyskania nieskazitelnego wykończenia, którego potrzebujesz, gdy Twój makijaż jest już prawie gotowy!

Pędzel do podkładu

Zobacz pełny rozmiar

Pędzel do podkładu jest niezbędny dla wszystkich z nas, które stosują podkłady w płynie. Twoje palce lub gąbka do makijażu po prostu nie wystarczą, aby uzyskać naprawdę dobrze wymieszany efekt przy tego typu makijażu. Podkład w płynie ma tendencję do zbijania się w małych kurzych łapkach lub w miejscach, które nie są łatwe do roztarcia palcami lub innymi narzędziami, dlatego potrzebujesz świetnego pędzla, aby mieć pewność, że Twój podkład jest całkowicie zintegrowany ze skórą. Pędzel do podkładu Bobbi Brown świetnie się do tego nadaje!

Pędzel do blendowania

Zobacz pełny rozmiar

Nałożenie świetnego cienia to nie wszystko. Kiedy już go nałożysz, musisz go rozblendować, rozblendować i jeszcze raz rozblendować. Nie ma nic gorszego niż widok kobiety z cieniem do powiek, który wygląda, jakby został nałożony kredką! Dobry pędzel do blendowania, ulubiony pędzel Maggie, to pędzel do blendowania z MAC; jest on niezbędny do wykończenia wspaniałego makijażu oczu. "Musisz nałożyć kosmetyk na całe oko i rozblendować go od brwi do powieki, aby wszystkie kolory się ze sobą połączyły" - mówi Maggie.

Oto kilka ulubionych pędzli do makijażu z Posh Beauty Blog:

VMW Hypoallergenics Pędzel do różu z bambusową rączką// Pędzel do podkładu z bambusową rączką// Skintelligent Beauty Eye Definer Brush

b-leve b-dramatic pędzel kabuki // b-impeccable pędzel do podkładu

Zobacz pełny rozmiar

It Cosmetics Heavenly Luxe 7-częściowa kolekcja pędzli z podstawką

Autor

Piotr Nosek

Redakcja zdrowapierzga.pl

To może Cię zainteresować